БРОДСЬКИЙ
Олександр Якович

Випускник будівельного університету
(1998 р.)
Голова Постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики

.

Народився 2 квітня 1973 р. в Ірпені на Київщині. Батько, Яків Овсійович, працював шахтарем, мати, Анна Степанівна – працівницею заводу. З раннього дитинства Олександру доводилося бути посправжньому відповідальним, бо в родині був і молодший син — В’ячеслав, який згодом став вірним другом та незамінним помічником.

Олександр Бродський із чотирьох років серйозно займався футболом. В юності грав у складі збірної команди Київської області. Цілеспрямованість, волю до перемоги і командний дух він перейняв саме у спорті, який і сьогодні посідає важливе місце у його житті.

У 1990 р. О. Я. Бродський із відзнакою закінчив середню школу, а в 1998 р. — Київський державний технічний університет будівництва та архітектури за спеціальністю «Інженер-економіст». Але в alma mater він не лише здобув освіту, а й зустрів свою майбутню дружину Олесю, з якою створив щасливу сім’ю і виховує трьох дітей: донечку Ганну та синів Андрія і Артема.

З дружиною Олесею та дітьми


Бажання розвиватися, особисті амбіції й усвідомлення перспектив, які перед ним відкривалися після отримання диплома, підштовхнули Олександра Яковича започаткувати власну справу. Тому він вирішив займатися бізнесом і у 1997 р. зареєструвався як приватний підприємець. Завдяки цьому він навчився заробляти гроші, розбиратися в людях і керувати колективом.

У 2003 р. О. Я. Бродський став директором ТОВ «Лексус Україна». Досягнувши успіхів у бізнесі, він виявив бажання поділитися здобутим досвідом, тож у 2008 р. заснував ГО «Спілка підприємців Шевченківського району «Сузір’я».
Олександр Якович розумів, що спільно, об’єднавшись, можна бути почутими і чогось домогтися. Захист прав підприємців поступово переріс у громадську діяльність з населенням. Спілка підприємців — це обмежена, більш-менш заможна частина людей, тоді як значно більшої допомоги потребують школи, дитячі садочки, різноманітні організації, пенсіонери і звичайні люди, яких зазвичай ніхто не чує і які почали дедалі частіше звертатися по допомогу. Так у 2009 р. Олександр Якович відкрив громадську приймальню на Сирці (вул. Щусєва, 10-А), куди кияни щоденно мають змогу звертатися із проханнями та нагальними життєвими потребами: ліки, юридична консультація, ремонт тощо. Зараз уже працює три приймальні, діяльність яких охоплює надзвичайно широке коло різноманітних життєвих проблем міської громади. Діє багато соціальних програм. Щодня ці приймальні відвідує до сотні осіб, особливо багато приходить самотніх. Олександр Бродський зрозумів, що, крім потреби у допомозі вирішення проблем, самотнім людям бракує спілкування і уваги.

У 2014 р. він був обраний до Київради та очолив комісію КМДА з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків. І це відкрило перед Олександром Яковичем можливість реалізуватися на більш високому рівні, а також втілити у життя свої проекти із покращення життя киян та облаштування міста. Як голова комісії він впевнений, що майбутнє — за громадами, виступає за децентралізацію влади, передачу більших повноважень громадам, а також прагне навчити киян користуватися цими повноваженнями. Саме тому підтримує усі громадські утворення і активно переймає досвід інших країн у цій сфері. Адже підтримка, удосконалення та розвиток громадських організацій є запорукою того, що люди зможуть самотужки вирішувати будь-які проблеми й максимально впливати на розвиток рідного міста.

У 2015 році Олександр Бродський вдруге був обран до Київської міської ради від мікрорайону Сирець. Очолив комісію з питань торгівлі підприємництва та регуляторної політики. Комісія приділяє особливу увагу процесу формування напрямів із удосконалення нормативно-правового регулювання діяльності підприємницьких структур в реалізації їх потенціалу на забезпечення потреб столичної територіальної громади.